Spa Danışmanlık

1. SPA Proje Planlama

Otelinizin misafir profili, konumu, mimari özellikleri gibi dinamikler esas alınarak, mimari projelendirmede uzman görüşü ve desteği almanız çok önemlidir. Bu süreçte mimarlık ekibiniz ile birlikte çalışıyor ve sizleri sektör profesyonelleri ile buluşturuyoruz. A'dan Z'ye SPA açılış/renevasyon projelerinizde danışmanlık hizmeti alarak sürdürülebilir alanlar yaratabilir, misafir konforunu baz alarak detaylı çalışmalar ile projenizin anahtar teslim süresini hızlandırabilir ve işletme maliyetlerini düşürebilirsiniz. İşletmenin konsepti, fizibilite çalışması, bütçe planlaması gibi çalışmalar için işletme sahibi, yöneticisi, mimar ve ilgili kişilerin geri bildirimleri alınarak, sizlere detaylı bir raporlama ve proje aşamasında birlikte çalışma imkanı yaratabiliriz.

2. SPA Yönetim Danışmanlığı

SPA merkeziniz için, dinamik ve aynı zamanda profesyonel bir dokunuş mu istiyorsunuz? Mevcut veya yeni SPA işletmenizde yapabileceğimiz çalışmalarımız için SPA ekibiniz ile birlikte çalışıyor, ihtiyaçlarınızı belirliyor ve bu süreci 60, 90 ve 120 günlük birlikte çalışma planı ile tamamlıyoruz. Çalışmalarımızla ilgili bilgi sahibi olmanız için Amaranda SPA ekibinin profesyonel çözümler üretmiş olduğu süreçlerle ilgili başlıkları aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • Açılış otellerinde 'pre-opening checklist'.
 • Marka kimliğini anlamak ve geliştirilebilecek çalışmalar yapmak.
 • SPA Audit programı, detaylı raporlama ve aksiyon planı.
 • SPA menü ve paketlerini oluşturmak veya revize etmek. SPA ve fitness alanlarında gerekli katalogların oluşturulması.
 • SPA alanlarında bulunan yiyecek & içeçek menüsü ile otelin diğer departmanları ile koordineli çalışmak.
 • Terapi odalarını ve masaj standartlarını oluşturma veya revize etmek.
 • SPA markası için oluşturulcak 'signature' bakımlar ve tüm bakımlar için protokol hazırlığı ve therapist, resepsiyon, fitness ekibi ve temizlik ekibi için eğitim planlaması.
 • SPA merkeziniz için kullanılması gereken sistem. İleri teknololi ile merkezin performasını arttırabilecek, kullanıcı dostu CRM programları ve oteldeki diğer departmanlar ile işletmenin ölçeğine göre diğer software seçenekleri.
 • Gelirler departmanı ile proaktif satış teknikleri üzerine çalışmak ve SPA ekibinin eğitimi SPA anahtar performans dinamiklerine göre, doğru zamanda, doğru yerde, doğru misafire, doğru ürün ve doğru satışı yapacağınız satışlar işletmenizin performansını kısa sürede arttıtır. Geleneksel ve yenilikçi bakış açısının sentezi SPA menüsü yaratma veya revize dokunuşlar. Sezonsal dinamikler esas alınarak hazırlanabilecek bakım içerikleri protokolleri oluşturma.
 • SPA'da ek gelir olabilecek 'Retail' profesyonel ve konsinye ürünlerin seçimi, vitrin ve terapi odalarında konumlandırılması. Açılışı yapılan SPA merkezlerinde sipariş listesi hazırlama veya mevcut SPA merkezlerinin sipariş geçmişi ve stoklarını inceleyerek, aksiyon planı oluşturma.
 • Satış departmanı ile siparişler üzerinde çalışmak, partner olduğumuz profesyonler ile sizleri tanıştırmak ve cost maliyetini işletmenin avantajı haline dönüştürmek.
 • Marketing departmanı ile birlikte iletişim dilini belirlemek ve SPA departmanı için in-house ve lokal misafir için ‘marketing calendar’ planlaması.

3. SPA Personel Network ve İşe Alım Süreci

Uzun yıllardır edinmiş olduğumuz lüks otelcilik tecrübeleri sayesinde, SPA sektöründeki en başarılı, referanslı ve sertifakalı terapistlerin, ayrıca resepsiyon ve temizlik ekibinin işe alımı ve sonrasında personel eğitimi ile alakalı bire bir uzman desteği.

Uzman terapist ve sağlık merkezi personellerinin iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçmesini ve CV’lerini paylaşmalarını rica ederiz.

İletişim Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.